logo-fa

اصلی ترین فعالیت شرکت مهندسین مشاور بین المللی تحقیقات صنعت و معدن آیرما، ارائه خدمات فنی و مشاوره ای در زمینه پی جویی و اکتشاف ذخایر معدنی می باشد. این شرکت با بکارگیری نیروهای متخصص و مجرب در زمینه پی جویی و اکتشاف ذخایر معدنی، استفاده از اسلوب ها و استانداردهای داخلی و بین المللی به منظور نگارش گزارش های اکتشافی و در نهایت بکارگیری نرم افزارها و سخت افزارهای مورد نیاز در زمینه ارزیابی ذخایر معدنی، تلاش دارد تا با سیستماتیک ساختن عملیات اکتشافی در کشور گامی موثر را در این راه بردارد. همچنین تلاش این شرکت در راستای یکسان سازی گزارش ها و ایجاد اعتبار دهی در نگارش گزارشهای اکتشافی با استانداردهای بین المللی این امکان را به وجود خواهد آورد که گزارش های تهیه شده به عنوان گزارش های مورد اعتماد بانک ها در طرح های توجیه فنی و اقتصادی مورد پذیرش نهایی قرار گیرند. از دیگر ماموریت های این شرکت، تحقیقات و اجرای پروژه های عملیاتی است که با بهره جستن از نیروهای انسانی متبحر و متخصص و با درک صحیح از نیازهای بازار ایران و آسیا تأسیس شده است. شرکت مهندسین مشاور آیرما افتخار دارد ضمن ارج نهادن به حقوق ذینفعان اصلی خود که همانا محققان ایران زمین می باشند، در جهت انجام تعهدات اجتماعی خود که چیزی جز ارزش آفرینی در حوزه صنعت و معدن نخواهد بود، گام بردارد که در این میان، تعهد و تقید به قوانین مادی و معنوی تحقیقات و نیز صداقت، سرلوحه اهداف شرکت می باشد.

مقدمه

در راستای تامین خدمان فنی و مهندسی وتجهیزات معدنی و به منظور کاهش خروج ارز و در ادامه با گسترش فعالیت‌ها و اهداف و لزوم ایجاد ساختار مدیریتی متناسب با فعالیتهای مهندسی و ساخت، موجب شد که این شرکت در بخش خصوصی و با نام «شرکت بین المللی تحقیقات صنعت ومعدن آیرما» که به اختصار آیرما نامیده می‌شود فعالیت خود را آغاز نماید.

شرکت آیرما توانسته است به منظور توسعه و گسترش تکنولوژی و دانش فنی روز، در صنایع غیر آهنی اعم از فلزات کمیاب یا وافر، صنایع کانی، صنایع سلولوزی، صنایع شیمیایی و در زمینه های صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی، با داشتن قدرت جذب کارشناسان با تحصیلات و تجارب عالی گوناگون، و برگزاری دوره های آموزشی مناسب به این مهم دست یابد.

همچنین با توجه به امکان بهره گیری از گروه شرکتهای همکار ایرانی و خارجی، آمادگی دارد تا در تمام صنایع فوق الذکر، انواع خدمات مهندسی را با بیشترین دقت و کیفیت انجام دهد.