logo-fa

اصلی ترین فعالیت شرکت مهندسین مشاور بین المللی تحقیقات صنعت و معدن آیرما، ارائه خدمات فنی و مشاوره ای در زمینه پی جویی و اکتشاف ذخایر معدنی می باشد. این شرکت با بکارگیری نیروهای متخصص و مجرب در زمینه پی جویی و اکتشاف ذخایر معدنی، استفاده از اسلوب ها و استانداردهای داخلی و بین المللی به منظور نگارش گزارش های اکتشافی و در نهایت بکارگیری نرم افزارها و سخت افزارهای مورد نیاز در زمینه ارزیابی ذخایر معدنی، تلاش دارد تا با سیستماتیک ساختن عملیات اکتشافی در کشور گامی موثر را در این راه بردارد. همچنین تلاش این شرکت در راستای یکسان سازی گزارش ها و ایجاد اعتبار دهی در نگارش گزارشهای اکتشافی با استانداردهای بین المللی این امکان را به وجود خواهد آورد که گزارش های تهیه شده به عنوان گزارش های مورد اعتماد بانک ها در طرح های توجیه فنی و اقتصادی مورد پذیرش نهایی قرار گیرند. از دیگر ماموریت های این شرکت، تحقیقات و اجرای پروژه های عملیاتی است که با بهره جستن از نیروهای انسانی متبحر و متخصص و با درک صحیح از نیازهای بازار ایران و آسیا تأسیس شده است. شرکت مهندسین مشاور آیرما افتخار دارد ضمن ارج نهادن به حقوق ذینفعان اصلی خود که همانا محققان ایران زمین می باشند، در جهت انجام تعهدات اجتماعی خود که چیزی جز ارزش آفرینی در حوزه صنعت و معدن نخواهد بود، گام بردارد که در این میان، تعهد و تقید به قوانین مادی و معنوی تحقیقات و نیز صداقت، سرلوحه اهداف شرکت می باشد.

ایمیدرو ۱۵پهنه اکتشافی را به بخش خصوصی واگذار کرد

نوشته شده توسط مدیریت در . ارسال شده در دسته بندی اخبار و رویدادها

امروز چهارشنبه با حضور مهدی کرباسیان رییس سازمان ایمیدروطی مراسی ۱۵بلوک اکتشافی در پهنه آباده- جازموران از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و‌صنایع معدنی ایران به بخش خصوصی واگذار شد در این مراسم کرباسیان از تحولات اساسی اکتشاف توسط بخش دولتی خبر داد که مهم‌ترین مطالب سخنرانی آن در پی می آید:

ایمیدرو گام بزرگی در اکتشاف از سال ۹۳تا کنون برداشته است.

هم اکنون شرکت های تخصصی اکتشاف بخصوص در سیستان و بلوچستان با توسعه اکتشافات ایمیدرو توسط بخش خصوصی شکل گرفته است.

ایمیدرو با همکاری سازمان انرژی اتمی بیش از ۸۰هزار کیلومتر متر مربع در مناطقی که از قبل ممنوع بود اکتشاف انجام داد و ماحصل آن کشف ذخیره دو میلیارد تنی سنگ آهن بود

تا کنون ۲۰۰هزار کیلومتر ژئوفیزیک هوایی انجام دادیم

حدود ۶۰۰میلیارد تومان طی سه سال گذشته سرمایه گذاری اکتشاف کرده ایم.

کاری که طی ۱۰سال انجام نشده بود ایمیدرو در سه سال انجام داد.

در طرحهای اکتشافی ایمیدرو از شرکت های اروپایی و کانادایی استفاده شد.

اگر دولت ریسک اکتشاف را نپذیرد بخش خصوصی کمتر وارد می شود.بنابراین دولت با حضور در اکتشاف خطر را در این حوزه کاهش داد.

ایمیدرو مناطق اکتشافی را آزاد کرده است و در اختیار سازمان صنایع و معادن استان‌ها قرار داده است.

ایمیدرو واگذاری ها را طوری طراحی کرد که اهلیت در الویت قرار گرفت.

ایران کشور نوظهور است و از ذخائر نفت،گاز ،معدن و دریای آزاد برخوردار است.

ایمیدرو در ۲۷۹هزار کیلومتر مربع به ذخائر بزرگ فلزات دست یافت.

منبع :معدن۲۴