logo-fa

اصلی ترین فعالیت شرکت مهندسین مشاور بین المللی تحقیقات صنعت و معدن آیرما، ارائه خدمات فنی و مشاوره ای در زمینه پی جویی و اکتشاف ذخایر معدنی می باشد. این شرکت با بکارگیری نیروهای متخصص و مجرب در زمینه پی جویی و اکتشاف ذخایر معدنی، استفاده از اسلوب ها و استانداردهای داخلی و بین المللی به منظور نگارش گزارش های اکتشافی و در نهایت بکارگیری نرم افزارها و سخت افزارهای مورد نیاز در زمینه ارزیابی ذخایر معدنی، تلاش دارد تا با سیستماتیک ساختن عملیات اکتشافی در کشور گامی موثر را در این راه بردارد. همچنین تلاش این شرکت در راستای یکسان سازی گزارش ها و ایجاد اعتبار دهی در نگارش گزارشهای اکتشافی با استانداردهای بین المللی این امکان را به وجود خواهد آورد که گزارش های تهیه شده به عنوان گزارش های مورد اعتماد بانک ها در طرح های توجیه فنی و اقتصادی مورد پذیرش نهایی قرار گیرند. از دیگر ماموریت های این شرکت، تحقیقات و اجرای پروژه های عملیاتی است که با بهره جستن از نیروهای انسانی متبحر و متخصص و با درک صحیح از نیازهای بازار ایران و آسیا تأسیس شده است. شرکت مهندسین مشاور آیرما افتخار دارد ضمن ارج نهادن به حقوق ذینفعان اصلی خود که همانا محققان ایران زمین می باشند، در جهت انجام تعهدات اجتماعی خود که چیزی جز ارزش آفرینی در حوزه صنعت و معدن نخواهد بود، گام بردارد که در این میان، تعهد و تقید به قوانین مادی و معنوی تحقیقات و نیز صداقت، سرلوحه اهداف شرکت می باشد.

رییس هیات عامل ایمیدرو: اروپا ۲ میلیارد دلار در بخش معدن ایران سرمایه‌گذاری می‌کند

نوشته شده توسط مدیریت در . ارسال شده در دسته بندی اخبار و رویدادها

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: به رغم تهدید آمریکا به وضع تحریم های جدید، این کشور در حال نهایی کردن حدود ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری اروپایی ها در پروژه های مس و فولاد است.

اروپا ۲ میلیارد دلار در بخش معدن ایران سرمایه‌گذاری می‌کند

به گزارش پایگاه خبری «عصرمعدن» به نقل از  تسنیم، مهدی کرباسیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران گفت:  مذاکرات اولیه با سرمایه گذاران سوئیسی برای توسعه مهدی آباد، یکی از بزرگترین ذخایر روی جهان در جریان است.

کرباسیان در حاشیه کنفرانس سی آی یو آلومینیوم در لندن گفت: «ما بیش از ۳۵ سال تجربه تحریم ها را داشته ایم اما من امیدوارم این بار اروپایی ها سرمایه گذاری (در ایران) را ادامه دهند.

وی افزود: «ما روابط بسیار خوبی با اروپا داشته ایم و واردات، صادرات و سرمایه گذاری های زیادی از سوی آنها داریم که هم به سود شرکت های اروپایی و هم به سود شرکت های ایرانی است.»

ذخایر معدنی غنی ایران از سنگ آهن گرفته تا طلا در کنار ارزان بودن انرژی، از زمان لغو تحریم ها، توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی را به خود جلب کرده است.

منابع صنعتی گفتند، برخی سرمایه گذاران احتمالی در بخش معدن به دلیل نامشخص بودن تبعات کار با دولت ایران که عملا تمام معادن کشور در کنترل دارد، محتاطانه رفتار می کنند.

اما به گفته کرباسیان، تهران به سرمایه گذاران اطمینان داده که امکان تضمین اینکه آنها مالکیت کل پروژه ها را در اختیار داشته باشند، سودشان را به خارج از ایران منتقل کنند و سرمایه گذاریشان را داشته باشند، وجود دارد.

کرباسیان افزود: در ایران، هزینه انرژی حدود ۱۵ درصد از هزینه تولید آلومینیوم را تشکیل می دهد، در حالی که در سایر نقاط جهان این رقم ۳۰ تا ۴۰ درصد هزینه ها را تشکیل می دهد.

به گفته رییس هیات عامل ایمیدرو، در حال حاضر مذاکرات در ۲ پروژه کارخانه بیلت های فولادی به ارزش ۲ میلیارد دلار با سرمایه گذارانی از جمله از کشورهای ایتالیا و اتریش در جریان است، در حالی که سرمایه گذاران دانمارکی نیز به دنبال احداث یک معدن مس هستند. (وی از اشاره به هویت این سرمایه گذاران خودداری کرد.)

وی افزود: ایران در ۴ سال آینده به دنبال جذب ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش معدن و فلزات است تا اهداف بلندپروازانه خود را که شامل افزایش ۷۷ درصدی تولید فولاد کشور و رساندن آن به ۵۵ میلیون تن تا سال ۲۰۲۵ است محقق سازد.

معاون وزیر صنعت ایران همچنین گفت: ایران که قصد دارد تولید آلومینیوم خود را تا سال ۲۰۲۵ به ۱٫۵ میلیون تن برساند، ذخایر بوکسیت خام کافی در اختیار ندارد، بنابراین یک معدن ۴۰۰ میلیون تنی را در گینه خریداری کرده که برای استخراج آن به دنبال سرمایه گذار می گردد.

وی در ادامه گفت: روز سه شنبه نشستی با رونا فیرهد، وزیر تجارت و توسعه صادرات انگلیس داشتم و تلاش کردم نظرم سرمایه گذاران انگلیسی را به ایران جلب کنم.

منبع: عصرمعدن