logo-fa

اصلی ترین فعالیت شرکت مهندسین مشاور بین المللی تحقیقات صنعت و معدن آیرما، ارائه خدمات فنی و مشاوره ای در زمینه پی جویی و اکتشاف ذخایر معدنی می باشد. این شرکت با بکارگیری نیروهای متخصص و مجرب در زمینه پی جویی و اکتشاف ذخایر معدنی، استفاده از اسلوب ها و استانداردهای داخلی و بین المللی به منظور نگارش گزارش های اکتشافی و در نهایت بکارگیری نرم افزارها و سخت افزارهای مورد نیاز در زمینه ارزیابی ذخایر معدنی، تلاش دارد تا با سیستماتیک ساختن عملیات اکتشافی در کشور گامی موثر را در این راه بردارد. همچنین تلاش این شرکت در راستای یکسان سازی گزارش ها و ایجاد اعتبار دهی در نگارش گزارشهای اکتشافی با استانداردهای بین المللی این امکان را به وجود خواهد آورد که گزارش های تهیه شده به عنوان گزارش های مورد اعتماد بانک ها در طرح های توجیه فنی و اقتصادی مورد پذیرش نهایی قرار گیرند. از دیگر ماموریت های این شرکت، تحقیقات و اجرای پروژه های عملیاتی است که با بهره جستن از نیروهای انسانی متبحر و متخصص و با درک صحیح از نیازهای بازار ایران و آسیا تأسیس شده است. شرکت مهندسین مشاور آیرما افتخار دارد ضمن ارج نهادن به حقوق ذینفعان اصلی خود که همانا محققان ایران زمین می باشند، در جهت انجام تعهدات اجتماعی خود که چیزی جز ارزش آفرینی در حوزه صنعت و معدن نخواهد بود، گام بردارد که در این میان، تعهد و تقید به قوانین مادی و معنوی تحقیقات و نیز صداقت، سرلوحه اهداف شرکت می باشد.

کارخانه فرآوری هماتیت کم عیار جلال آباد،‌ ۴۳۲ هزار تن کنسانتره تولید کرد

نوشته شده توسط مدیریت در . ارسال شده در دسته بندی اخبار و رویدادها

به گزارش معدن ۲۴، فرهاد اسلامی با بیان این مطلب اظهار داشت: کارخانه تولید کنسانتره از بارهای هماتیتی کم عیار معدن جلال آباد از زمان افتتاح (بهمن ۹۵) تا پایان اسفند ۹۶، ۴۳۲ هزار و ۶۹۵ تن با عیار حدود ۶۶ درصد تولید کرده است.

 

وی افزود: ظرفیت سالانه خوراک ورودی این کارخانه، ۲٫۲ میلیون تن و ظرفیت تولید محصول سالانه ۶۰۰ هزار تن کنسانتره سنگ آهن است.

مدیرعامل مجتمع سنگ آهن جلال آباد گفت: میزان سرمایه گذاری ارزی و ریالی این کارخانه ۱۳۷۲ میلیارد ریال است که توسط یک شرکت خصوصی داخلی طراحی و اجرا شده است.

وی ادامه داد: با بهره برداری از این طرح، برای ۶۶۰ نفر اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم صورت گرفته است.

اسلامی درباره روند اجرای طرح احداث کارخانه فرآوری باطله های کم عیار جلال آباد با بیان اینکه در این معدن از زمان بهره برداری معدن (سال ۸۳ ) تا پایان سال۹۲ حدود ۱۰میلیون تن سنگ آهن هماتیت کم عیار مجتمع به صورت باطله بدون استفاده موجود بوده است، تصریح کرد: برای استفاده بهینه از این ضایعات و تسریع در ایجاد نقدینگی و نیز افزایش اشتغال در منطقه، تحقیق و پژوهش به منظور استحصال کنسانتره سنگ آهن بر روی باطله ها انجام گرفت.

وی افزود: با توجه به مطالعات صورت گرفته و بررسی پرعیار سازی سنگ آهن باطله کم عیار این مجتمع توسط واحد تحقیق و پژوهش معدن، سرمایه گذاری برای طراحی، تامین تجهیزات و اجرای فنی و مهندسی واحد فرآوری پیشنهاد شد و ایمیدرو در نیمه دوم سال ۹۲، مزایده دو مرحله ای برای احداث کارخانه مذکور را برگزار کرد و در شهریور ۹۳ اجرایی شد.

کارخانه فرآوری سنگ آهن هماتیتی جلال آباد در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهرستان زرند، جنب معدن سنگ آهن جلال آباد در استان کرمان واقع است.

منبع: معدن ۲۴